22 lutego, 2017

Apel

Witajcie moi mili. Każdy z nas ma do czynienia z ludźmi w pracy. Bardziej lub mniej, bezpośrednio.

Czasami dogadujemy się bez problemowo, czasami druga strona od razu jest nastawiona negatywnie co nie sprzyja świetnym efektom. Nie rozumiem tego powiem szczerze, bo moim zdaniem świadczy to o braku kultury i złym wychowaniu.   Bardzo mnie zastanawia pewne zjawisko. A mianowicie patrzenie przez mężczyznę z pogardą, zawiścią, żeby nie powiedzieć szczyptą chamstwa na kobietę, która jest na podobnym stanowisku, ma podobne obowiązki i jest osobą decyzyjną.

Ostatnim czasem spotkałam się z taką osobą w pracy. Był to mężczyzna w średnim wieku.

Słysząc to w jaki sposób się zachowuje ciary przechodziły po skórze, ale przyszedł i czas, że i on stulił przysłowiowe uszy. Może chwilowa przemiana, a może i nie. Nie wiem czy jest to spowodowane moim podejściem (im bardziej ktoś jest nie miły tym bardziej bądź wyrozumiała i uprzejma) czy może coś do niego doszło, że pracuje z ludźmi i on jest dla ludzi, jako pracodawca, a nie oni dla niego.

Przykład może i banalny, jeden z wielu. Nie trafiająca tylko do mężczyzn, ale kobiet również.   Jednak z małym apelem: starajcie się traktować ludzi tak jak byście sami chcieli być traktowani. Czy to w sklepie czy w urzędzie, a wtedy na pewno będzie się żyło wszystkim o wiele łatwiej, milej i przyjemniej. Oczywiste jest, że kobiety z natury są zazdrosne o siebie, rywalizują, kopią pod sobą dołki, ale moje pytanie brzmi w imię czego? Lepszego stanowiska czy opinii, która i tak się odwraca o 180 stopni. Dla mnie osobiście totalna beznadzieja.  

Nawiązując do mojej obserwacji postanowiłam wpleść w to męski akcent w postaci Drwala od marki Kringle Candle ze sklepu internetowego www.e-candlelove.pl       

Zapach bardzo specyficzny. Mieszanka ciężkiego drewna, dymu i mroźnego powietrza. Tak kojarzy mi się drwal, który niezależnie od pogody większość czasu spędza w lesie. Lumberjack jest bardzo intensywny jak na wosk i zdecydowanie trzeba używać go z rozwagą. Niewielka ilość zawładnie nawet największą przestrzenią.  

Podsumowując polecam wieczorową refleksję wieczorową pora nad sobą, otoczeniem i świetem trzymam kciuki za Was;**  

AUTOR: Agnieszka Wójtowicz

Możliwość komentowania została wyłączona.