10 lutego, 2017

love is in the… candles

Dlaczego więc by nie wykorzystać takich właściwości do własnych celów i dobrać zapachy nie tylko podobające się nam, ale także mające szansę wpłynąć na nas w określony sposób?

Gwiazdami dzisiejszego posta są dwa zapachy samplerków od Yankee Candle z internetowego sklepu e-candlelove: Sparkling Cinnamon oraz Wild Mint. To zapachy, które wybrałam specjalnie z okazji zbliżających się Walentynek – sami przekonacie się w dalszej części posta dlaczego – i nie ma znaczenia, czy będziecie się nimi cieszyć w pojedynkę czy w czyimś towarzystwie, bo zawsze pachną cudownie i spodobają się tak samo.

Gotowi?

Na pierwszy ogień poszedł u mnie Sparkling Cinnamon – to jeden z moich ulubionych zapachów, zwłaszcza w chłodniejsze miesiące w roku.

SPARKLING CINNAMON: „(…) korzenne ciepło cynamonu z domieszką goździków”

[e-candlelove: klik]

Korzenny zapach cynamonu – tak samo jak i goździków – jest ciepły i przyjemny. Zapachy te rozgrzewają i pobudzają. Kojarzone są z miłością – od dawna znajdują swoje miejsce pośród afrodyzjaków. Zapach cynamonu podobno wzmacnia intuicję. Wierzono, że zapach goździków uwalnia od nieśmiałości, dodaje odwagi. Dobrze wpływa również na pamięć. Przeciwdziała zmęczeniu umysłu, apatii i depresji.

Jako drugi odpaliłam samplerek Wild Mint – zapach, który jest słodki i nieoczywisty, chłodny i orzeźwiający.

WILD MINT: „(…) chłodny i ostry zapach świeżej dzikiej mięty”

[e-candlelove: klik]

Mięta rozjaśnia umysł, polepsza koncentrację. Jest orzeźwiająca, pobudzająca i odświeżająca. Dodaje energii. Zapach mięty pomaga przezwyciężyć zmęczenie oraz zredukować ból głowy. Jest pomocna, kiedy chcemy chwilowo oderwać się od negatywnych myśli, polepsza nastrój. Może powodować problem z zaśnięciem, jeśli użyjemy jej tuż przed snem. Miętę wykorzystywano przy produkcji miłosnych eliksirów.

Autor: verbenna.e

Możliwość komentowania została wyłączona.