25 lutego, 2017

Yankee Candle Fresh Cut Roses – pilar mały

Tarteletkę wspominam bardzo pozytywnie a jak spisze sie pilarek? Zapraszam do dalszej części:   Pilarek to taka świeczka w szkle, słyszałam opinie różne że pilar różni się tym że wosk jest sojowy, inni twierdzą że nie różnią się niczym… po za opakowaniem, Sama już nie wiem w co wierzyć fakt jest taki że wosk świecy po paleniu – ten który był płynny zmienia kolor na jaśniejszy. Podobny efekt dawała świeca sojowa którą miałam kiedyś, ale czy jest to dowód na to że nie parafina jest bazą?

To pytanie zostawiam już Wam. Mały pilarek jest większy niż mała świeczka. Mała świeczka kosztuje 39 pln – aktualnie jest w promocji i jak czytamy na stronie sklepu e-candleloveklik czas palenia: 25 – 40 h pilarek natomiast mały pilarek to 35 – 45 h różanej przyjemności klik   Bardzo podoba mi się opakowanie pilarka: proste grubsze szkło z srebrną pokrywką która otwiera sie zdecydowanie łatwiej niż świece.        

Opis produktu z  e-candlelove.pl:

Yankee Candle Fresh Cut Roses – mały pilar zapachowy.

Delikatny zapach świeżo ściętych angielskich róż.

linia zapachowa: Floral

czas palenia: 35 – 45 h

producent: Yankee Candle

Knot mamy typowy zwykły:

Moja opinia:

Pilarek jest bardzo ładny wizualnie: proste grube szkło, przyjemna etykieta na której widzimy róże przede wszystkim, dostrzec też można gałązki i listki.
Pilarek na sucho pachnie mi… kwiaciarnią… jest to zapach kwiatów, chłodnego powietrza które panuje w tym miejscu, woda…. po prostu kwiaciarnia. Koleżanka która kocha zapach róż jest oczarowana tym pilarkiem. Przyznam że „Fresh Cut Roses” z Yankee Candle to zapach róż i wcale nie jest on taki delikatny… ani przesłodzony duszący czy babciny… to są róże świeże które umilą i pozwolą się zrelaksować wśród róż…
Palenie… przekonywano mnie że pilarki nie „tunelują” – niestety nie mogę się z tym zgodzić.

Gdy odpaliłam knot już przycięty w pilarku (tu należy pamiętać o skróceniu knota by nie dymił a przyjemność z palenia była optymalna) po raz pierwszy zapach nie był zbyt intensywny a gdy przyjrzałam sie po jakimś czasie co sie dzieje to zauważyłam że wosk od knota topi się a przy ściankach ani drgnie…. postanowiłam ubrać pilarek. Owinęłam szkło folią aluminiową zrobiłam zadaszenie na górze a potem całość owinęłam materiałem. Efekt? Zapach róż rozgościł się w moim pokoju, nie taki delikatny znowu – bardzo dobrze wyczuwalna przyjemna kwiatowa woń. Dzięki ubranku pojawił się basenik czyli od knota do ścianek wosk był roztopiony większa powierzchnia roztopionego wosku to intensywniejszy zapach.

Gdy już pilarek był zgaszony wosk ostygł i wrócił do stałego stanu skupienia zauważyłam że część która była roztopiona zmieniła kolor na jaśniejszy.
Fresh Cut Roses spodoba się romantykom, miłośnikom róż koneserom piękna ich zapachu. Gdy zgasiłam już pilarek jego woń długo gościła w moim pokoju.

„Fresh Cut Roses” z Yankee Candle to świeżo ścięte róże na wyciągnięcie ręki za każdym razem gdy masz na nie ochotę, to dobra alternatywa gdy ktoś nie może mieć prawdziwych róż – na przykład gdy jest alergikiem.
Pilarek to świetny pomysł na elegancki prezent dla miłośniczki róż, romantyczki…
Za możliwość przetestowania dziękuję sklepowi e-candlelove.pl  

Autor: czerwona filiżanka

Możliwość komentowania została wyłączona.