2 lutego, 2017

Zostań małym alhemikem wraz z yankee candle! :)

My, miłośniczki wosków yankee candle mając ogromny wybór zapachów możemy od czasu do czasu zabawić się w domowego alhemika mieszając ze sobą swoje ulubione zapachy, tworząc przy tym unikatowe kompozycje. Brzmi to jak herezja, prawda?

Ale myślę, że łączenie ze sobą małych, kolorowych tart to fajna zabawa. Jeśli macie ochotę zostać domowym alchemikiem lektura tego wpisu powinna Was zainteresować, gdyż przedstawimy Wam kilka ciekawych patentów i poradzimy jak mieszać ze sobą woski, tak aby nie utracić przy tym węchu! Osobiście, kiedy mieszałam swoje pierwsze woski nie zrobiłam jeszcze krzywej miny. Dlatego teraz zapraszam Was kochane moje do lektury sprawdzonych kompozycji!

Co należy mieć, aby móc zabawić się w domowego alhemika?     Do zabawy w malego alhemika powinnismy nabyc kolejny kominek. Ale nie jest to typowy kominek, w którym palimy nasze piękne woski, które wydają idealny zapach. Do tej zabawy potrzebujemy specjalnego kominka z dwiema przegródkami na dwie małe świeczuszki.

Najlepiej jest oczywiście kupić oryginalny kominek yankee candle, tak aby nasz zapach odpowiednio się utrzymał, a ogień świeczki nie przypalał spodu. Taki kominek Mixology nabędziemy w internetowym sklepie e-candlelove za 96 zł. Myślę, że jest to niewielki wydatek, żeby cieszyć się naszą zabawą i czerpać z niej radość. Do tego także będziemy potrzebować wybranych przez nas wosków.      

Kilka podstawowych zasad:

♥ Najłatwiej miesza się ze sobą zapachy tej samej kategorii np, owoce z owocami, jedzeniowe z jedzeniowymi, cynamon z czekoladą, cynamon z wanilią, przyprawy z przyprawami, kwiatowe z kwiatowymi. Dzięki temu możemy wzmocnić, rozszerzyć lub stworzyć przytulny i aromatyczny zapach. Spróbujcie naszej sprawdzonej kompozycji: Vanilia z Pomarańczą. Cudowna, lekka i świeża kompozycja, dająca ciepły, wiosenny zapach.

♥ Bardzo dobrze nadają się do mieszania woski o białej barwie. Są to zazwyczaj dość naturalne zapachy bądź kwiatowe. Bardzo łatwo miesza się ze sobą cytrusy, a owoce możemy wymieszać z przyprawami. Spróbujcie wymieszać ze sobą świeżą pomarańczę dodając do tego szczyptę cynamonu, bądź pomarańczę z wanilią. Możecie też zmieszać vanilie z czekoladą i odrobiną cynamonu.

♥ Najbardziej uniwersalne nuty to wanilia, cynamon i cytrusy oraz czekolada. Te nuty zapachowe łączą się ze sobą najłatwiej.
Natomiast najtrudniej pracuje się na woskach, które nie mają określonych nut zapachowych, wtedy ciężko jest nam stwierdzić,
czy te zapachy na pewno przypadną nam do gustu. Jednak, dlaczego by nie spróbować?

A jeśli ktoś lubi sprawdzone zapachy, zrobione przez kogoś i chce być pewnym, że nie utraci węchu, i że jego nos będzie bezpieczny to specjalnie dla Was przygotowałam kilka propozycji zapachowej mieszanki, które na pewno przypadną Wam do gustu:

Vanilla pomieszana z Pomarańczą daje nam ciekawy i soczysty oraz ciepły, wiosenny zapach. Jest łagodny dla nosa, dzięki czemu możemy się nim długo cieszyć.

Vanilla pomieszana z Soczysta Brzoskwinia. Mieszanka, która przypomina wiosnę bądź łagodny żel pod prysznic 🙂

Vanilla pomieszana z Vanilla Lime to bardzo fajny zapach, przyjazny dla naszego mieszkania. Odświeży nasze wnętrze wiosennym powiewem.

Pomarańcza z Cyntryną mieszanka, po której nabrałam ochoty na pyszny cytrynowo pomarańczowy sok.

Mam nadzieje, ze te mieszanki tak jak wspomniałam poprzednio będą dla Was bezpiecznym patentem i zachęca Was do samodzielnego mieszania i komponowania unikalnych zapachów.

Może dzięki temu przygoda z yankee candle stanie się dla Was czymś wyjątkowym? A palenie wosków jeszcze bardziej przyjemne. A jakie są Wasze ulubione mieszanki zapachowe? Czy bawiłyście się już w małego alhemika będąc w domu? A może ktoś z bliskich? Podzielcie się swoimi myślami w komentarzach, może będę mogła Wam jakoś pomóc?

wszystkie woski, które wykorzystałam w tym wpisie znajdziecie
na internetowym sklepie e-candlelove.pl  

Autor: A.

Możliwość komentowania została wyłączona.